A mostanában nagyon trendi fonatok, és lófarkak bizony árthatnak. A tudósok szerint azonban a mértékletesség a kulcs. Ha nem állandóan szorosan felkötve, vagy befonva hordod akkor nincs probléma. Viszont ha igen, huzamosabb ideig, mondjuk minden áldott nap, akkor hamar megtörik a haj, és a folyamatos húzó hatás miatt hullani kezdhet, amitől kevesebb séród és magasabb homlokod lesz. :)