Ellentétben a nagy többséggel, mi itthon kizárólag csak füstölt húsból készítjük, (köröm, farok, orr, fül) törött paprikával, tehát piros a kocsonya, és nem fehér. Rengeteg fokhagymával. A klasszikus az fehér, és nyers, nem füstölt hússal készítik. Én nem is szeretem azt a fajta kocsonyát, amiben nincs füstölt hús, és fehér a színe.