Nagyon fontos, hogy a tésztát csak a már forrásban lévő vízbe tett be. Az, hogy milyen állagúra sikerül a tészta, csak odafigyelés kérdése. Nézegetni, kóstolgatni kell. Értelemszerűen ha kevés ideig fől kemény lesz, ha tovább fől, akkor gusztustalan, massza lehet belőle. Én azért, hogy ne ragadjon össze a tészta, egy darab margarint, vagy vajat szoktam beledobni a forró vízbe.
Azt kell még ügyesen megoldani, hogy ne fusson ki a forrásban lévő víz, de ha mégis kifut, ne vegyük annyira vissza, hogy aztán ne forrjon a víz, mert akkor szinte csak ázni fog a tésztánk.