Pontosan nem tudni, hogy miért dorombolna a macskák, viszont nem csak akkor dorombolnak, ha jól érzik magukat. Akkor is dorombolnak, ha megsérültek, vagy ha fáj valamijük, vagy akkor is ha éhesek.
Mindenesetre úgy vélik, hogy ez egy kommunikáció forma, ami azoknak szól, akik a cica közvetlen közelében tartózkodnak. Állítólag a dorombolásnak gyógyhatása is van, amit ki lehet mutatni. Állatkórházakban gyakran előfordul, ha több cica van egy helyen, és valamelyikük sérült, vagy beteg, akkor összebújnak, és úgy dorombolnak. Ezt a jelenséget elnevezték dorombolás terápiának. :)