0 szavazat
(801e pont) által a(z) Macskák kategóriában
Meg tudjátok mondani, hogy miért dorombolnak a macskák? Tényleg akkor dorombolnak, ha jól érzik magukat?

3 Válasz

0 szavazat
(801e pont) által
Pontosan nem tudni, hogy miért dorombolna a macskák, viszont nem csak akkor dorombolnak, ha jól érzik magukat. Akkor is dorombolnak, ha megsérültek, vagy ha fáj valamijük, vagy akkor is ha éhesek. Mindenesetre úgy vélik, hogy ez egy kommunikáció forma, ami azoknak szól, akik a cica közvetlen közelében tartózkodnak. Állítólag a dorombolásnak gyógyhatása is van, amit ki lehet mutatni. Állatkórházakban gyakran előfordul, ha több cica van egy helyen,  és valamelyikük sérült, vagy beteg, akkor összebújnak, és úgy dorombolnak. Ezt a jelenséget elnevezték dorombolás terápiának. :)
0 szavazat
(801e pont) által
Köszönöm a választ, sok érdekes dolgot leírtál.
0 szavazat
(801e pont) által
A macskák általában  akkor dorombolnak ha jól érzik magukat. De ez megsen teljesen igaz. A macskák a nap egy részében dorombolnak, ugyanis a dorombolás gyógyító hatású, és így magukat és a környezetükben élőket gyógyítják

Kapcsolódó gyakori kérdések

0 szavazat
1 válasz
Edu (39,0e pont) által kérdezett a(z) Macskák kategóriában
0 szavazat
7 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Macskák kategóriában
0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Macskák kategóriában
0 szavazat
3 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Macskák kategóriában
0 szavazat
1 válasz
Ciro (34,4e pont) által kérdezett a(z) Macskák kategóriában

Gyakori kérdések és válaszok

Üdvözlünk a Gyakori Kérdések és Válaszok oldalon, ahol kérdéseket tehetsz fel és válaszokat kaphatsz a közösség többi tagjától.
...