0 szavazat
(801e pont) által a(z) Egyéb gyakori kérdések kategóriában
Mikor mondták ki a Habsburg ház trónfosztását?  Meg tudjátok mondani nekem?

1 válasz

0 szavazat
(801e pont) által
A Habsburg ház trónfosztását 4 alkalommal is kimondták.  Először 1620-ban, amikor a koronát Bethlen Gábor kapta meg.  Másodszor 1707-ben volt trónfosztás amikor is I. Józsefet fosztották meg a koronájától.  Harmadszor 1849-ben került sor trónfosztásra, végül 1921-ben volt a Habsburg ház negyedik és utolsó trónfosztása IV. Károlyt leváltásával.

Kapcsolódó gyakori kérdések

...