0 szavazat
(801e pont) által a(z) Hardver, perifériák kategóriában
Hány wattot fogyaszt egy asztali számítógép monitorral együtt?

3 Válasz

0 szavazat
(801e pont) által
Ez sok mindentől függ, mert egy gamer számítógép egy bika videokártyával sokkal többet ehet, mint egy irodai számítógép.  Mármint játék közben, mert ugye ez sem mindegy hogy mit csinálunk a géppel amikor a fogyasztást mérjük.  Egy átlagos monitor 30-40 wattot eszik, egy gyenge, vagy közepes pc pedig beéri átlagosan  100 watt fogyasztással, vagyis összesen 140 Wattot ehet a gép.  Hogyha egy erős gamer gépről beszélünk, természetesen a monitor ugyanennyit kajál, sőt internetezés, meg szövegszerkesztés közben maga a gép sem eszik többet, mint egy gyenge pc, de játék közben a gép fogyasztása felmehet 180-200 wattra is, így a gémer gép játék közben bekajálhatja a 210-240 wattot.  Ha brutál, 2 videokártyás gépről beszélünk, az beleugorhat a 350-400 Wattba is. :)
0 szavazat
(801e pont) által
Az én gamer gépem játék közben 210 wattot eszik monitorral együtt, netezés közben meg elvan  80-100 wattal.  Ilyen a gép.:
  • Alaplap: Asrock Extreme4
  • CPU: I7 6700
  • Ram 2x8 GB DDR4  2400 Mhz
  • Videokártya: Gigabyte GTX 980
  • SSD+HDD
  • Monitor egy 24"-os AOC
Egy konnektorba dugható fogyasztásmérővel néztem meg, mert én is kíváncsi voltam a gép fogyasztására.
0 szavazat
(801e pont) által
A filmnézős gépem: * Pentium G4560 *Asroch H110M-HDV *1x8GB 2133 MHZ ddr4 *LG monitor 22' *1tb HDD 0,89 KWh tehát 89W-ot fogyaszt ami kevesebb mint 4 Ft óránként

Kapcsolódó gyakori kérdések

0 szavazat
1 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Egyéb gyakori kérdések kategóriában
0 szavazat
2 válasz
0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Hardver, perifériák kategóriában
0 szavazat
1 válasz
Edu (39,0e pont) által kérdezett a(z) Fogyasztószerek kategóriában
0 szavazat
1 válasz
Ciro (34,4e pont) által kérdezett a(z) Autók, motorok kategóriában
...