Ez sok mindentől függ, mert egy gamer számítógép egy bika videokártyával sokkal többet ehet, mint egy irodai számítógép. Mármint játék közben, mert ugye ez sem mindegy hogy mit csinálunk a géppel amikor a fogyasztást mérjük. Egy átlagos monitor 30-40 wattot eszik, egy gyenge, vagy közepes pc pedig beéri átlagosan 100 watt fogyasztással, vagyis összesen 140 Wattot ehet a gép. Hogyha egy erős gamer gépről beszélünk, természetesen a monitor ugyanennyit kajál, sőt internetezés, meg szövegszerkesztés közben maga a gép sem eszik többet, mint egy gyenge pc, de játék közben a gép fogyasztása felmehet 180-200 wattra is, így a gémer gép játék közben bekajálhatja a 210-240 wattot. Ha brutál, 2 videokártyás gépről beszélünk, az beleugorhat a 350-400 Wattba is. :)