2017-ben március 2-ára esik a tokos csütörtök. A néphagyomány szerint egyébként a hamvasztó szerda utáni csütörtök torkos csütörtök. Arról is hallottam, hogy idén már nem lesz központi akkreditáció, és minden étterem maga döntheti el, hogy egyáltalán tart e torkos csütörtököt, vagy sem, mer a Magyar Turizmus Zrt. aki eddig szervezte a torkos csütörtököt, kihátrált a kezdeményezés mögül. :(