0 szavazat
(801e pont) által a(z) Helyesírás, nyelvtan kategóriában
A "nyitvatartás" szót hogy írjuk helyesen?  Egybe, vagy külön?

2 Válasz

0 szavazat
(801e pont) által

A nyitva tartást külön kell írni, mert nem összetett szó.  Így írjuk helyesen: "nyitva tartás".

Itt egy példa mondat: " A nyitva tartás jövőhéttől megváltozik!"

0 szavazat
(801e pont) által
Külön írjuk helyesen. De egy csomó helyen láttam már egybe írva.

Kapcsolódó gyakori kérdések

0 szavazat
6 válasz
0 szavazat
5 válasz
0 szavazat
3 válasz
0 szavazat
4 válasz
0 szavazat
3 válasz
...