Szerintem nem etikus, ugyanakkor magyar keresetből(átlagosan havi 200ezer forintból) nem életszerű, hogy minden filmet amit megnéznél megvegyél. Egy új DVD ára 3.000ft, a blueray HD minőségé 6.000ft. Ennél még a mozi is olcsóbb. Ráadásul a többség tucatgyártott Hollywoodi filmeket néz, amik nélkülünk is hatalmasat kaszálnak a mozikban(akár jók-akár nem). Én ezért nem veszem meg a filmeket.
A játékokat viszont igen, mert a gamer közösség részeként kötelességemnek érzem. Steamen szoktam megvenni az AAA játékokat 1-2évvel a megjelenés után akciók(-60-80%) során vagy az indie játékokat bundlekban(-95-98%).