Elvileg I30-as hibakódot akkor ír a gép, ha valahol vízszivárgást észlel a rendszerben. Ilyenkor le is állítja magát, nehogy elázzon a lakás. Mindenképp szerelőt kell hívni, mert lehet, hogy olyan minimális a szivárgás, hogy észre sem veszed, de már dobja a hibakódot és nem tudod használni a gépet.