0 szavazat
(801e pont) által a(z) Sütés, főzés kategóriában
Miért esik be a torta közepe, amikor olyan szépen kiemelkedett, aztán a végén mégis jóval vékonyabb lett a közepe, int a széle. Mitől lehet ez? [img alt_text='Torta' description='']https://gyik.hu/wp-content/uploads/2016/11/torta.png[/img]

2 Válasz

0 szavazat
(801e pont) által
Szerintem akkor esik be a torta közepe, ha túl magas hőmérsékleten sütjük.  Ilyenkor hiába emelkedik ki sütés közben, az csak a benne felgyülemlett levegő miatt van, amitől létrejön az a belső üreg, amibe aztán a levegő eltávozásával vissza tud esni a torta közepe.
0 szavazat
(801e pont) által
Van benne valami, köszönöm a választ!

Kapcsolódó gyakori kérdések

0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Macskák kategóriában
0 szavazat
1 válasz
0 szavazat
0 válasz
Handi (120 pont) által kérdezett a(z) Kert kategóriában
...