0 szavazat
(801e pont) által a(z) Élelmiszerek kategóriában
Miért csíp a paprika?

1 válasz

0 szavazat
(801e pont) által

A paprika egy kapszaicin nevű anyag miatt csíp, ami a paprika magjában és fehér ereiben van.  Ez egyébként egy színtelen, és szagtalan anyag,  viszont pont a fájdalom, és hőérzékelő idegvégződéseket irritálja.
Sokan hideg vizet isznak rá ilyenkor, de ez csak kis mértékben és rövid ideig enyhíti a fájdalmat.  Viszont mivel ez az anyag alkoholban oldódik, egy pohár sörrel szinte azonnal lemoshatjuk a gyomrunkba a fájdalmat okozó anyagot.

Egyébként a kapszaicin-t használják a paprika spraybe is.  Jó anyag lehet.  

Nagyjából ennyit olvastam róla. :)

Kapcsolódó gyakori kérdések

0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Kert kategóriában
0 szavazat
1 válasz
Edu (39,0e pont) által kérdezett a(z) Élelmiszerek kategóriában
0 szavazat
1 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Élelmiszerek kategóriában
0 szavazat
3 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Élelmiszerek kategóriában
0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Élelmiszerek kategóriában
...