A paprika egy kapszaicin nevű anyag miatt csíp, ami a paprika magjában és fehér ereiben van. Ez egyébként egy színtelen, és szagtalan anyag, viszont pont a fájdalom, és hőérzékelő idegvégződéseket irritálja.
Sokan hideg vizet isznak rá ilyenkor, de ez csak kis mértékben és rövid ideig enyhíti a fájdalmat. Viszont mivel ez az anyag alkoholban oldódik, egy pohár sörrel szinte azonnal lemoshatjuk a gyomrunkba a fájdalmat okozó anyagot.
Egyébként a kapszaicin-t használják a paprika spraybe is. Jó anyag lehet.
Nagyjából ennyit olvastam róla. :)