Ezt találtam...
[img]
https://gyik.hu/wp-content/uploads/2015/12/19311_barackosturossuti_n-201510170434.jpg[/img]
Hozzávalók:
- Tészta2 tojás
10 e.k. cukor
10 e.k. liszt
1 cs sütőpor
10 e.k. tej
10 e.k. olaj
- Túrókrémfél kg túró
2 e.k. búzadara
2 tojás
mazsola
5 cs. vaníliás cukor
ízlés szerint kristálycukor
citrom, narancs, és ha van, akkor lime reszelt héja
- Díszítés1 konzerv, felezett őszibarack
tejföl, vagy joghurt
Elkészítés:
Tészta: minden hozzávalót tegyünk egy keverőtálba és jól keverjük el. Egy tepsi alját Kenjünk ki Ramával, (ha teflon, akkor nem szükséges, mert a tészta is tartalmaz olajat). Nem kell, hogy nagyon vastag legyen a tészta. Kicsit elősütjük, majd rátesszük a túrókrémet és a barackot.
Túrókrém: a túrót kikeverjük a tojásokkal, a vaníliás cukorral és a mazsolával. Hintünk rá egy kis darát, hogy ne folyjon szét, ezzel is jól elkeverjük. Reszelünk bele citrom és narancshéjat, esetleg lime-ot. Nem kell, hogy nagyon édes legyen a krém, mert a tészta elég édes. Amíg a tésztát elősütjük, kicsit hagyjuk állni a hűtőben. Ha rátettük a tésztára a krémet, a barackokat úgy ahogy vannak, a gömbölyű felükkel felfelé, elhelyezzük egymás mellé és alá úgy, hogy egy szelet kb. akkora lesz, mint a barack. Visszatesszük a sütőbe és 180 fokon kb. 20 percig sütjük. Nagyon finom és laktató édesség.