0 szavazat
(801e pont) által a(z) Sütés, főzés kategóriában
Tudja valaki a túrós barackos süti receptjét??

1 válasz

0 szavazat
(801e pont) által
Ezt találtam... [img]https://gyik.hu/wp-content/uploads/2015/12/19311_barackosturossuti_n-201510170434.jpg[/img]

Hozzávalók:

  • Tészta2 tojás 10 e.k. cukor 10 e.k. liszt 1 cs sütőpor 10 e.k. tej 10 e.k. olaj
  • Túrókrémfél kg túró 2 e.k. búzadara 2 tojás mazsola 5 cs. vaníliás cukor ízlés szerint kristálycukor citrom, narancs, és ha van, akkor lime reszelt héja
  • Díszítés1 konzerv, felezett őszibarack tejföl, vagy joghurt

Elkészítés:

Tészta: minden hozzávalót tegyünk egy keverőtálba és jól keverjük el. Egy tepsi alját Kenjünk ki Ramával, (ha teflon, akkor nem szükséges, mert a tészta is tartalmaz olajat). Nem kell, hogy nagyon vastag legyen a tészta. Kicsit elősütjük, majd rátesszük a túrókrémet és a barackot. Túrókrém: a túrót kikeverjük a tojásokkal, a vaníliás cukorral és a mazsolával. Hintünk rá egy kis darát, hogy ne folyjon szét, ezzel is jól elkeverjük. Reszelünk bele citrom és narancshéjat, esetleg lime-ot. Nem kell, hogy nagyon édes legyen a krém, mert a tészta elég édes. Amíg a tésztát elősütjük, kicsit hagyjuk állni a hűtőben. Ha rátettük a tésztára a krémet, a barackokat úgy ahogy vannak, a gömbölyű felükkel felfelé, elhelyezzük egymás mellé és alá úgy, hogy egy szelet kb. akkora lesz, mint a barack. Visszatesszük a sütőbe és 180 fokon kb. 20 percig sütjük. Nagyon finom és laktató édesség.

Kapcsolódó gyakori kérdések

0 szavazat
1 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Sütés, főzés kategóriában
0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Sütés, főzés kategóriában
0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Konyhai praktikák kategóriában
0 szavazat
1 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Konyhai praktikák kategóriában
0 szavazat
1 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Konyhai praktikák kategóriában
...