Szerintem akkor érdemes csak újratölthető elemet venni, ha olyan cuccba használjuk, ami gyorsan lemeríti. Például egy számítógépes egér, vagy billentyűzet az majd egy évig is elmehet egy jó elemmel, ezért akkuval bajlódni. Az akku ugyanúgy tönkre megy egy bizonyos idő után, és akár már a 2. feltöltésnél is jóval kevesebbet bírhat. És persze nem olyan jó a hatásfoka, mint egy jó elemé. A típusra pedig ezeknél különösen igaz, hogy a drágább az általában jobb is.