0 szavazat
(801e pont) által a(z) Természettudományok kategóriában
Mitől van a földnek mágneses tere, és mi szükség van rá?

1 válasz

0 szavazat
(801e pont) által
A föld mágneses mezeje a föld külső folyadék szerű, és magas vas tartalmú magja miatt jött létre. Legalábbis jelenleg ezzel magyarázzák, illetve a föld forgása is hozzájárul ennek a jelenségnek a kialakulásához.  Állítólag a föld mágneses mezeje nélkül élet sem lehetne a bolygón,  mert a mágneses mező téríti el a nap kitöréseket, ami miatt a sarki fényt is láthatjuk. A mágneses mező nélkül egy-egy nagyobb nap kitörés alkalmával konkrétan megsülnénk.

Kapcsolódó gyakori kérdések

0 szavazat
5 válasz
0 szavazat
5 válasz
0 szavazat
4 válasz
0 szavazat
4 válasz
0 szavazat
2 válasz
gyakori-kerdesek (801e pont) által kérdezett a(z) Természettudományok kategóriában
...